Connect with us

Струга ТЛ ремизираше против Гњилане во Драч

Македонскиот прволигаш Струга Трим Лум ремизираше (3-3) против косовскиот тим Гњилане на првиот тест на подготовките во Драч. Тимот на Срѓан Захариевски имаше водство до пред самиот крај, но Гњилане успеа да израмни во финишот од мечот.

Стрелци на головите на Струга Трим Лум беа Фљамур Таири, Дејан Цветаноски и Емир Скендери. Следен противник на Струга ТЛ на подготовките во Драч е косовскиот тим Фероникели. 

    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови