Connect with us

Струга ТЛ ремизираше без голови со Кикерс Офенбах

Фудбалерите на Струга Трим Лум одиграа натпревар без голови со германскиот Кикер Офенбах на третиот тест дуел во рамките на подготовките во Анталија.

Во рамноправен натпревар, двата тима не искористија по неколку можности за погодок, на крајот задоволувајќи се со реми.

Последниот пријателски натпревар за Струга ТЛ на подготовките во Анталија е утре против Младост Лучани.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови