Connect with us

Стравична снимка од несреќата на турскиот фудбалер (ВИДЕО)

Голема трагедија го потресе фудбалскиот свет, а посебно Турција, по објавата дека поранешниот турски репрезентативец Ахмет Чалик во загуби животот во сообраќајна несреќа.


Тој излетал од патот поради недоодветна брзина, а турските медиуми ја објавија стравичната снимка од несреќата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови