Connect with us

Спиркоски успешно опериран: „Благодарам за поддршката“

Фудбалерот од средниот ред на Пелистер, Благојче Спиркоски, денеска успешно е опериран во Скопје. Тој ја санираше повредата на менискусот на коленото што ја заработи минатиот месец. Се очекува рехабилитацискиот процес да трае околу еден месец, а Спиркоски подготвен да ги почне подготовките за следната сезона.


„Се чувствувам одлично и операцијата мина во најдобар ред. Благодарам за поддршката и наскоро ќе се вратам посилен“, истакна Спиркоски.


Прилепчанецот беше еден од најстандардните во тимот на Пелистер оваа сезона. Претходно настапуваше за Победа и за Македонија ЃП.

Тимови

Advertisement

Facebook