Connect with us

Слога Виница доведе две нови засилувања

Христијан Митрев и Васил Крстев се новите членови на фудбалскиот второлигаш Слога Виница. Тие треба да ја засилат конкуренцијата во одбраната и во нападот.

Христијан Митрев е дефанзивен фудбалер кој доаѓа од тимот на Кадино, а има настапувано и за Локомотива, Осогово и Тетекс.


Васил Крстев е напаѓач, потекнува од фудбалската школа на Академија Пандев, има настапувано и за Беласица, а доаѓа од Хоризонт Турново каде беше прв стрелец на Третата лига Југооисток.

Advertisement

Facebook

Тимови