Connect with us

Скендери се раздели со Ренова, промовиран во дресот на Гостивар (ФОТО)

Второлигашот Гостивар го промовираше најновото засилување за вториот дел од шампионатот, досегашниот фудбалер на Ренова, Љавдрим Скендери.

26-годишниот крилен офанзивец откако пред само неколку денови се раздели со Ренова веднаш се одлучи за преселба во редовите на Гостивар.

Претходно во својата кариера, Скендери, кој има и репрезентативни настапи, беше дел и од косовскиот прволигаш Феризај.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови