Connect with us

Скандал во Турција: Претседателот на Анкарагучу го нокаутира судијата (ВИДЕО)

Голем скандал се случи на денешниот натпревар од првенството на Турција меѓу Анкарагучу и Ризеспор. Претседателот на домаќините, Фарук Коча, влета во теренот и буквално го нокаутира судијата Хамит Улал.


Асистентите се разбегаа, настана мешаница, а за среќа, тепачката брзо се смири.

Анкарагучу и Ризепор одиграа 1-1, а домаќините беа незадоволни од неколку ВАР одлуки на овој меч.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови