Connect with us

Скандал во Црна Гора: Се помести за противникот да даде гол (ВИДЕО)

Црногорскиот фудбал е сериозно „затруен“ со наместени натпревари, а најновиот скандал доаѓа натпреварот меѓу Младост и Дечиќ што заврши со триумф на гостите од 0-3.


Првиот гол на Дечиќ е постигат на неверојатен начин. Домашниот дефанзивец Звонко Цекиќ буквално се помести и му ослободи простор на Бојан Матиќ да постигне гол.

Сигурно дека овој натпревар ќе биде предмет на истрага и од УЕФА.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови