Connect with us

Скандал во Ливерпул: Мане бесен на Клоп, не сакаше да се поздрави (ВИДЕО)

Ливерпул се врати во трка за место во Лигата на шампионите со триумфот (2-4) над Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“, но очигледно е дека меѓучовечките односи во клубот не се на најдобро ниво. Садио Мане го изрази незадоволството затоа што го почна мечот на клупата за резерви со тоа што не сакаше да се поздрави менаџерот Јирген Клоп по завршувањето на натпреварот.

Клоп тргна кон центарот во вообичаен поздрав со своите и со противничките фудбалери, но Садио Мане имаше жестока реакција и одби да му подаде рака.

Advertisement

Facebook

Тимови