Connect with us

Шпетим Дуро веднаш се фати за работа во Струга ТЛ (ФОТО)

Есенскиот првак и лидер на табелата во Првата лига, тимот на Струга ТЛ, има нов шеф на стручниот штаб. Тоа е поранешниот тренер на Шкендија, албанскиот стратег Шпетим Дуро.

Откако беше претставен во јавноста и потпиша договор до јуни 2024 година, Дуро веднаш се фати и за работа. Се запозна со фудбалерите и го одржа првиот тренинг со тимот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови