Connect with us

Шок во Торино: Ањели, Недвед, Аривабене, го напуштаат Јувентус

Челниците на Јувентус предводени од првиот човек Андреа Ањели вечерва поднеле оставки на функциите. Оставка поднел претседателот Ањели, но неговиот прв соработник Павел Недвед, генералниот менаџер Маурицио Аривабене и сите членовите на Бордот на директори.


Сите тие се под истрага за манипулација со последните трансфери во клубот, а италијанското обвинителството ги гони по неколку основи. Ова е веројатно чин за да се спаси клубот од санкција.

Ањели ја напушта претседателската функција по 12 години во гигантот од Торино.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови