Connect with us

Шкупи загуби од Бешикташ, но доби ново европско искуство

Лидерот на табелата во македонскиот шампионат, тимот на Шкупи, одигра пријателски натпревар против турскиот гигант Бешикташ во Истанбул. Составот од Чаир загуби со 3-0 од квалитетниот ривал, но доби ново европско искуство.

Мехмет Топал во 12.минута донесе водство за Бешикташ, а пет минути подоцна Алекс Тешеира зголеми на 2-0.

Во вториот дел, Гувен Јалчин го постигна третиот гол за турскиот клуб на овој дуел.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови