Connect with us

Шкупи го имаше првиот собир: Стартуваа подготовките за пролетниот дел (ФОТО)

Под водство на шефот на стручниот штаб, Ќатип Османи, фудбалерите на Шкупи денеска стартуваа со зимските подготовки.

Согласно програмата за работа на стручниот штаб првиот ден беа реализирани тестовите за физичка издржливост. Првата фаза од подготовките ќе се реализира до 22. јануари кога се патува за Анталија.

На денешниот прв тренинг со екипата беше и првото засилување за чаирчани, Јакуп Бериша.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови