Connect with us

Шкупи ги објави деталите: Мамадуба Бангура три и пол години на Чаир

Македонскиот прволигаш Шкупи доведе големо засилување во последните часови од зимскиот преоден рок. Тимот од Чаир потпиша договор со репрезентативецот на Гвинеја, Мамадуба Бангура. 20-годишниот напаѓач треба да допатува многу брзо во Македонија и да му се приклучи на составот на Хасан Озер.

Шкупи оваа зима го загуби најдобриот стрелец во есенскиот дел од првенството, Дембо Дарбо, кој направи трансфер во Шахтер Салигорск, но доведе неколку нови имиња во нападот со кои ќе атакува и на шампионската титула.

Во првото пролетно коло, Шкупи му гостува на Борец во Велес. 

     

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови