Connect with us

Шкендија со пресврт до победа на првиот меч од подготовките во Анталија

Шкендија стартуваше со победа на подготовките во Анталија, триумфирајќи во првиот пријателски натпревар против словачкиот прволигаш Серед со 3-2 (1-2).

Тетовци до победата дојдоа со пресврт откако Словаците по само 25 минути игра поведоа со 2-0. Но, во 32. минута Бесарт Ибраими успеа да намали на 1-2.

Во вториот дел далеку подобра игра на Шкендија која комплетно доминираше на натпреварот. Па, по акцијата на Бесарт Ибраими, во 56. минута Марјан Радески го израмнува резултатот, а веќе во 64. минута Садриу по корнерот од десната страна носи целосен пресврт и победа од 3-2.

Следниот пријателски натпревар на Шкендија е против чешката Карвина на 30. јануари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови