Connect with us

Шкендија ремизираше со Шиофок на првиот тест во Анталија

Македонскиот шампион, тимот на Шкендија, ремизираше против унгарскиот Шиофок (2-2). Првиот тест во Анталија за составот на Бруно Акраповиќ беше со второлигашот од Унгарија.


Стрелци за составот на Шкендија беа Зија Мерџани во 29.минута, кога донесе почетно водство, и Дашмир Елези кој во 75.минута изрмани на 2-2.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови