Connect with us

Шкендија почна со зимски подготовки (ФОТО)

Шкендија ги стартуваше зимските подготовки. Фудбалерите на актуелниот првак денеска се појавија во базата на првата прозивка кај тренерот Ернест Ѓока. Од утре треба да започнат и со тренинзите. Првата фаза од подготовките е планирано да се одработи во Тетово, а потоа Шкендија ќе замине и на подготовки во турскиот туристички центар Анталија.

Покрај староседелците предводени од Агим Ибраими и Бесарт Ибраими, ново име е Валон Ахмеди кој пристигна во тетовскиот тим во овој преоден рок и веднаш се приклучува во работата со тимот.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови