Connect with us

Шкендија на зимски распуст до 5.јануари

Шкендија го заврши првиот дел од шампионатот на втората позиција на табелата со 28 бода, осум помалку од лидерот Вардар. Тренерот Ернест Ѓока ги ослободи фудбалерите и им даде одмор до 5.јануари, кога тимот ќе ги започне подготовките за вториот дел од сезоната.
Според првичниот план, Шкендија првиот дел од зимските подготовки ќе го одработи во Тетово, а од 23.јануари до 8.февруари ќе замине во Анталија, каде ќе одигра неколку контролни натпревари. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови