Connect with us

Шкендија го претстави Дориев како ново засилување (ВИДЕО)

Шкендија доведе големо засилување во нападот за новата сезона во Првата лига и за настапите во квалификациите од Лигата на Европа. Повремениот репрезентативец Љупчо Дориев потпиша договор со Шкендија и пристигна во Тетово.

Дориев денеска е промовиран во „црвено-црниот“ дрес на тетовскиот клуб.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови