Connect with us

Шкендија донесе засилување од Интер Запрешич

Шкендија утре ќе го означи стартот на зимските подготовки, на кои тетовци ќе стартуваат посилни за Валон Ахмеди. Албанскиот фудбалер кој има и два настапи за А-селекцијата на оваа земја доаѓа во таборот на тетовци од таборот на хрватскиот прволигаш Интер Запрешич, а претходно низ кариерата има настапувано и за Кирјат Шмона во Израел, како и за Марибор и Целје во Словенија, но и за италијанскиот нисколигаш Судтирол, каде ја почна професионалната кариера.
„Сакам да им се заблагодарам на сите во Шкендија за топлото добредојде, за професионализмот и за довербата што ја имаат во моите фудбалски квалитети. Знам дека доаѓам во голем клуб и можам да ветам дека со максимална работа на тренинзите и натпреварите ќе ја оправдам довербата“ – изјави Ахмеди по потписот на договорот, кој е со времетраење од три и пол години.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови