Connect with us

Шишковски одбрани пенал, триумф на Докса (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен голман Дамјан Шишковски одбрани пенал, а неговиот тим Докса славеше на гости против АЕЛ Лимасол со 1-2.


Шишковски му одбрани пенал на Папафотис во 59-та минута, а АЕЛ Лимасол четири минути подоцна сепак постигна гол од втор пенал и израмни.

Но, Докса стигна до победа со голот на Бени во 77.минута.

Душко Трајчевски ги одигра последните дваесетина минути за Докса, додека кај АЕЛ Лимасол цел меч одигра Давор Здравковски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови