Connect with us

Сериозна суспензија му се заканува на Џуд Белингам по скандалот со Валенсија

Суспензија од два или три натпревари ќе му биде изречена на ѕвездата на Реал Мадрид, Џуд Белингам, за црвениот картон и неговото однесување во скандалот против Валенсија, пишуваат медиумите во Шпанија.


Англичанецот беше исклучен на крајот од ремито 2-2 со Валенсија, откако го нападна судијата Хесус Хил Манцано, кој отсвири крај неколку секунди пред Белингам да го постигне победничкиот гол во 99. минута.

„Релево“ откри што напишал судијата во својот извештај од натпреварот за овој случај.

„Веднаш по натпреварот, Белингам притрча кон мене во агресивна состојба и неколку пати ми викна: „По ѓаволите, тоа е гол!“.

Ако судиската комисија смета дека постапките на Белингам се премногу агресивни, тој се соочува со суспензија од 2 или 3 натпревари.

Претходно стана јасно дека Реал Мадрид ќе се жали на црвениот картон на својата ѕвезда.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови