Connect with us

Серхио Рамос ја одбил понудата на ПСЖ

Серхио Рамос ја одбил понудата за нов договор од Пари Сен Жермен. Шпанскиот дефанзивец има голема желба да продолжи да игра на високо ниво, но понудата на парижаните била значително намалени услови.


Спортскиот директор Луис Кампос сака да ја преполови платата на дефанзивецот, додека значително се намалуваат и различните бонуси во новата понуда. Сите овие работи не му се допаднаа на дефанзивецот и неговите претставници.

37-годишниот дефанзивец му се приклучи на ПСЖ во летото 2021 година, а неговата прва сезона на „Паркот на принцовите“ не беше особено успешна. Сепак, Рамос веќе забележа 43 настапи и три гола оваа сезона за парижаните, кои можат да ја освојат титулата во Лига 1 овој викенд.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови