Connect with us

Серхио Рамос и Севилја го сопреа Реал Мадрид (ВИДЕО)

Севилја и Реал Мадрид ремизираа 1-1 во дербито на колото во Ла Лига. Серхио Рамос со андалузискиот тим успеа да ги сопре „кралевите“ откако оваа сезона се врати во матичниот клуб.

Давид Алаба во 74.минута си постигна автогол и овозможи водство на Севилја, но само четири минути подоцна Дани Карвахал успеа да го израмни резултатот.

Серхио Рамос имаше две убави шанси за погодок против „кралскиот клуб“, но не успеа да ги реализира.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови