Connect with us

Сенев: Очекувам триумф на Кит-Го над Слога на домашен терен

Петтопласираниот во Втора лига, Кит-Го го пречекува тимот на Слога Виница во Пехчево во сабота. Екипата на Трајче Сенев ќе мора да цели на триумф фоколку сака ѝ се приближи на Слога, која има предност од четири бода на третата позиција.

“Против Слога ќе играме во комплетен состав. Во екипата се враќаат Давид Бошевски и Кире Трпчевски. Само ќе недостасува Оливер Христов, кој е повреден. Во нашата екипа играат осум младинци, но тие неделава добро тренираа и имаа тренинг натптревар со Брегалница.

“Тоа покажува дека формата на екипата е во нагорна линија. Очекувам интересна средба, но и победа, иако Слога ја почитуваме. Играме на домашен терен и тоа е предност за нас. Верувам дека ќе прикажеме добра игра, и како што споменав, да победиме“, вели тренерот на Кит-Го.

Advertisement

Facebook

Тимови