Connect with us

Селта ја победи Барселона и обезбеди опстанок, Валјадолид оди во Секунда (ВИДЕО)

Селта ја победи Барселона со 2-1 и ги освои бодовите за спас и опстанок во елитното шпанско друштво. Алмерија одигра 3-3 и исто така се спаси, а Валадолид по ремито без голови дома против Хетафе, се сели во Секунда Дивизион, заедно со Елче и со Еспањол.

Габриел Веига беше двоен стрелец за Селта на овој меч, а Ансу Фати го постигна почесниот погодок за каталонскиот тим кој одамна ја обезбеди шампионската титула.

Елче и Кадиз одиграа 1-1, а идентичен резултат имаше и на дуелот меѓу Бетис и Валенсија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови