Connect with us

Селекторот на Канада се дрзна да каже: Сега одиме да ја е*еме Хрватска

Канада не заслужи пораз против Белгија, но, сепак, искуството на Куртоа, Де Бруин, Батшуаи и останатите беше пресудно „црвените ѓаволи“ да слават со 1-0. Куртоа одбрани пенал, Батшуаи го постигна единствениот гол и Белгијците некако извлекоа три бода.


По натпреварот, селекторот на Канада, Џон Хердман, ги собра фудбалерите на теренот и им одржа говор, а во него имаше и скандалозна порака.

“Им кажав дека ние припаѓаме тука, на овој Мундијал, и дека на следниот натпревар в недела ќе ја е*еме Хрватска. Горд сум на нив, знам што можат на теренот и треба да се држиме заедно и да веруваме во успех“, изјави селекторот на Канада.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови