Connect with us

Сејдини: Ова е повеќе од фудбал! Мали сме, ама заедно сме моќни! (ВИДЕО)

Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини, го следеше мечот меѓу Македонија и Англија (1-1) во друштво на претседателот на државата, Стево Пендаровски.

„Еден гол запали пламен радост во срцата на 30.000 навивачи на Арената „Тодор Проески” вчера!

Ова е повеќе од фудбал. Се работи за секој граѓанин на Република Македонија кој верува, навива и сонува.

Мали сме, но заедно сме моќни. Напред Македонија!“, напиша првиот човек на ФФМ на социјалните мрежи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови