Connect with us

Се знае кој е македонскиот бренд: Штефан Фројнд со селфи пред графит на Вардар

Фудбалската репрезентација на Германија вечерва ќе игра против Македонија во Скопје, а тоа во нашата престолнина привлече голем број познати фудбалски фаци од Германија, но и од цела Европа. Еден од нив е и Штефан Фројнд, поранешниот германски репрезентативец кој сега работи како телевизиски аналитичар.

Тој ја искористи посетата на Скопје и за автентично селфи, и тоа пред еден од графитите на ФК Вардар на кејот.

Штефан Фројнд во кариерата играше за Шалке 04, збратимениот клуб на Вардар, како и за Борусија Дортмунд и за Тотенхем. За Германија има 21 настап.

Advertisement

Facebook

Тимови