Connect with us

Сараево му се заблагодари на Крсте Велкоски (ВИДЕО)

Босанскиот прволигаш Сараево објави крај на соработката со македонскиот интернационалец Крсте Велкоски. Тој беше капитен на тимот, откако голем дел од кариерата го посвети токму на „бордо“ тимот.


„Крле, фала ти за се“ , порачаа од ФК Сараево, додавајќи дека ова не е збогум туку само до следното видување. Вратите на клубот за Крсте Велкоски секогаш ќе бидат отворени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови