Connect with us

Роналдо: Ќе продолжам да играм и следната сезона, а потоа ќе го прашам моето тело дали може уште

Кристијано Роналдо, кој дава голови и за неговиот клуб Ал-Наср и за репрезентацијата на Португалија, откри дека по крајот на следната сезона ќе размисли дали да ја продолжи кариерата, а неговата одлука ќе зависи од физичките чувства.


Неодамна излезе информација дека CR7 планира да игра на Светското првенство во 2026 година.

„Навивачите ме прават среќен и јас ги радувам за возврат. Ќе продолжам да играм оваа и следната сезона, а потоа ќе го погледнам своето тело и ќе размислам дали можам да продолжам или не. Напорната работа е она што ме доведе до врвот“, изјави Роналдо за „O Jogo“.

Португалецот настапува за Ал-Наср од јануари 2023. По 12 натпревари во сите натпреварувања Роналдо има 12 гола и шест асистенции.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови