Connect with us

Рома со деветмина ремизираше против Фиорентина (ВИДЕО)

Рома одигра 1-1 против Фиорентина на „Олимпико“. Тоа и не е така лош епилог за тимот на Жозе Мурињо ако се знае дека „волчицата“ го заврши мечот со само деветмина на теренот. Жалевски беше исклучен во 64.минута, а потоа и Лукаку доби црвен картон во 87.минута.

Белгиецот Лукаку донесе предност за Рома во петтата минута, а Фиорентина израмни преку Мартинез Кварта во 66.минута.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови