Connect with us

Рома и Севилја ќе играат продолженија во финалето на Лига Европа

Победникот во финалето на Лига Европа ќе се дознае по продолженија, или можеби и по изведување пенали. Во регуларниот тек, мечот на „Пушкаш арена“ во Будимпешта заврши 1-1.

Пауло Дибала ја доведе Рома во водство во 35.минута, но во вториот дел Мансини си постигна автогол во 55.минута за израмнување.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови