Connect with us

Репрезентацијата замина за Израел: Шест фудбалери директно ќе се приклучат во Ашдод (ФОТО)

Македонската репрезентација претпладнево со лет од Скопје до Тел Авив патува за Израел каде во четврток (3. септември) не очекува квалификацискиот натпревар за пласман на ЕП 2020.

Националниот тим во некомплетен состав патува за Израел. Шест репрезентативци директно ќе се приклучат во Ашдод каде ќе биде подготвителната база на македонската селекција, меѓу кои и фудбалерот од средниот ред на унгарски Ференцварош, Стефан Спировски кој го пропушти авионот за Скопје, па дополнително ќе патува за Израел заедно со Горан Пандев, Александар Трајковски, Столе Димитриевски, Иван Тричковски и Илија Несторовски…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови