Connect with us

Репрезентативната пауза ја десеткува Барселона

Каталонскиот гигант Барселона ќе се соочи со големи проблеми по репрезентативната пауза.
Дури четворица играчи се повредени при настапот во Лигата на нации, што може да го исфрли од колосек тимот во решавачките натпревари во групната фаза од Лигата на шампионите.


Дефанзивците Жул Кунде и Роналд Араухо ќе бидат надвор од терените извесно време. Кунде се предвидува дека ќе отсуствува три до четири недели, додека Арау ќе има пауза од дури седум недели.

Холандскиот тандем Мемфис Депај и Френки де Јонг ги чекаат дополнителни прегледи по враќањето во клубот, по што ќе се знае дали и колку долго ќе мора да паузираат.

Она што ја очекува Барселона во следниот период се натпревари со Интер и со Баерн Минхен во Лигата на шампионите, како и дерби меч со Реал Мадрид во Ла Лига.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови