Connect with us

Ренова загуби од второлигашот Кораб за крај на подготовките во Охрид

Фудбалерите на Ренова доживеаја пораз на последниот пријателски дуел за време на зимските подготовки во Охрид.

На стадионот на СРЦ „Билјанини извори“ во Охрид, „гипсарите“ загубија со 0-1 од второлигашот Кораб од Дебар. Стрелец на победничкиот гол за Кораб беше Ујкан Муча во 57. минута од средбата.

По овој натпревар, веќе од понеделник Ренова подготовките за стартот од пролетниот дел на шампионатот ги продолжува во својата база во Тетово.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови