Connect with us

Ренова го промовираше Гавазај (ФОТО)

Прволигашот Ренова официјално го промовираше засилувањето за пролетниот дел од сезоната, косовскиот фудбалер Алуш Гавазај.

24-годишниот Гавазај во тимот од Џепчиште доаѓа од редовите на Вуштрија, а претходно во својата кариера има настапувано и за Лирија, Кораби во Косово, како и албанските Тирана и Билис Балш.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови