Connect with us

Рашфорд упати проектил и го „начна“ Сити (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед има предност (0-1) на „Итихад“ против Манчестер Сити во градското дерби. Во осмата минута, Маркус Рашфорд упати проектил од 25 метри и ја затресе мрежата на Едерсон.

Погледнете ја магијата на Маркус Рашфорд…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови