Connect with us

Рафиња се врати на тренинг, Левандовски и Де Јонг неизвесни за „Ел Класико“

Крилниот напаѓач на Барселона, Рафиња, се врати на тренинзите со тимот. Бразилецот нема играно од крајот на септември кога заработи повреда против Севилја. Се очекува тој да биде на располагање за дербито против Реал Мадрид в сабота.


Каталонците не дадоа нови информации за останатите повредени, но според весникот „Спорт“, Роберт Левандовски и Френки де Јонг денеска биле во тренинг базата на клубот и имале индивидуален тренинт.

Сѐ уште не е познато дали тие ќе бидат подготвени да се вратат во тимот за „Ел Класико“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови