Connect with us

Радески донесе триумф за Струга ТЛ на дуелот со Воска

Шампионот Струга ТЛ ја победи Воска со 0-1 во „езерското дерби“. Стружани славеа со голот на Марјан Радески во заврпницата од мечот.

Тој се снајде најдобро во мешаницата пред противничкиот гол во 86.минута и успеа да ја затресе мрежата на Воска со удар со глава.


Струга ТЛ сега се доближи на само бод од лидерот Шкендија, а има два одифрани натпревари помалку поради настапите на европска сцена.

Standings provided by Sofascore

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови