Connect with us

Работнички ремизираше без голови против рускиот Томск

Работнички го одигра вториот пријателски натпревар на подготовките во Анталија и ремизираше без голови против рускиот тим Томск. Во борбен натпревар без многу шанси, составот на Ратко Достаниќ прикажа квалитетна игра, но не успеа да пронајде пат до противничката мрежа. „Романтичарите“ може да ги радува играта во дефанзива, но до крајот на подготовките ќе треба да се посвети поголемо внимание и на реализацијата.
Тренерот Ратко Достаниќ го започна натпреварот со следниот состав: Јанков, Силјановски, Трајковиќ, Велковски, Херера, Тодоровски, Петковски, Станковски, Шаркоски, Ломба, Тошевски. Во вториот дел шанса доби и новиот фудбалер Дин Аломеровиќ кој дебитираше во составот на Работнички.  

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови