Connect with us

Работнички потпиша едногодишен договор со Фахрудин Ѓурѓевиќ

Пред стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига, ФК Работнички договори уште едно засилување за нападот на тимот, поранешниот младински репрезентативец Фахрудин Ѓурѓевиќ.

28-годишниот Ѓурѓевиќ, кој доаѓа во Дебар маало од редовите на чешки Храдец, потпиша едногодишен договор со „романтичарите“.

Претходно во својата кариера Ѓурѓевиќ има настапи и за Македонија ЃП и Вардар во македонското првенство, како и за Спартак Суботица во Србија, Градачац во БиХ и Варнсдорф во Чешка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови