Connect with us

Работнички подобар од Борец на тестот на „Борис Трајковски“ (ФОТО)

Фудбалерите на Работнички на генералниот тест натпревар пред почетокот на новата натпреварувачка сезона во Првата македонска фудбалска сезона славеа против велешки Борец со 1-0.

На дуелот кој се одигра на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари, составот на Ратко Достаниќ беше подобар во второто полувреме кога и беше постигнат единствениот погодок на мечот за триумф на „романтичарите“.

Стрелец на погодокот за победа на Работнички беше Лука Станковски во 65. минута од натпреварот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови