Connect with us

ПСЖ и со фудбалер помалку го победи Олимпик Марсеј (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен успеа да слави во дербито против Олимпик Марсеј славејќи на „Велодром“ со 0-2. „Светците“ стигнаа до триумф иако повеќе од едно полувреме беа со фудбалер помалку на теренот.

Лукас Бералдо доби црвен картон во 40.минута, но тимот на Луис Енрике постигна два гола во второто полувреме.

Витиња во 53.минута го отвори резултатот, а Гонсало Рамош го потврди триумфот со погодокот во 85.минута.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови