Connect with us

Првенец за Ди Марија, Влаховиќ двоен стрелец (ВИДЕО)

Јувентус ќе биде моќен оваа сезона, а Ди Марија ќе биде пеколно засилување. Аргентинецот го постигна својот првенец во дресот на гигантот од Торино и го отвори резултатот во 26.минута, а Душан Влаховиќ пред крајот на првиот дел реализираше пенал за водство од 2-0.

Српскиот интернационалец во 51.минута, на асистенција на Ди Марија постигна уште еден погодок и ги постави конечниот резултат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови