Connect with us

Просинечки ќе биде нов тренер на албанскиот Партизани?

Хрватскиот фудбалски тренер Роберт Просинечки е пред преземање на албанскиот клуб Партизан.
Престојот на Роберт Просинечки во Рудеш траеше само три месеци, но не чекаше долго на новиот ангажман.


Според албанските медиуми, Просинечки до крајот на неделата ќе ја преземе клупата на Партизани, тимот кој моментално го води Зоран Зекиќ.

По шест натпревари, Партизани има 11 бодови и токму сега го игра дербито од шампионатот против Тирана.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови