Connect with us

Промени во стручниот штаб на Работнички: Баже Илијоски и Михајло Шејкероски Шани заминуваат

Работнички зимското реновирање го почна од стручниот штаб. Шефот Ратко Достаниќ останува, но заминуваат првиот асистент Баже Илијоски и кондицискиот тренер Михајло Шејкероски Шани. Донесена е одлука тие двајца да заминат, а допрва ќе се знае како ќе бидат пополнети позициите веднаш до тренерот Достаниќ. 

Засега нема нови имиња во Работнички, а единствен на кого му е истечен договорот е Николче Шаркоски. Се водат преговори, а се очекува многу работи да бидат познати за неколку дена. 

Работнички првиот дел од сезоната го заврши на седмата позиција на табелата со 24 бода, односно пет победи, девет ремија и четири порази      

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови