Connect with us

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ ЗА ДЕРБИТО ВО ТЕТОВО: Ибраими против Фелипе од самиот почеток!

Познати состави за дерби пресметката меѓу Шкендија и Вардар во Тетово во рамките на 19. коло од Првата македонска фудбалска лига која почнува од 14 часот.

Шкендија, сосема очекувано, ќе биде со најголемото засилување на тимот Агим Ибраими но без Жуниор во првиот тим, а Вардар, пак, со Хуан Фелипе во првите 11 а без поранешниот младински репрезентативец Даниел Аврамовски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови