Connect with us

Португалците со максимални десет победи (ВИДЕО)

Португалија ја оствари и десеттата победа во квалификацискиот циклус за ЕВРО 2024 откако на домашен терен го совлада Исланд со 2-0. Максималниот ефект го најави Бруно Фернандеш со голот во 37.минута, а триумфот го потврди Рикардо Орта во 67.минута од мечот.

Шпанија ја победи Грузија со 3-1. Ле Норман го отвори резултатот за „црвената фурија“, но израмни Квича Кварацкелија.

Феран Торес донесе ново водство за Шпанците, а победата беше осигурана со автоголот на Локошвили.

Шкотска и Норвешка одиграа 3-3, а домашната селекција како второпласирана во групата оди на ЕП. Словачка ја победи БиХ на гости со 1-2, а Луксембург славеше со 0-1 на гости против Лихтенштајн.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови