Connect with us

Победничко селфи од Јончепинг: Нека ечи „Бисер Балкански“ (ВИДЕО)

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година забележа огромен триумф (0-1) над Шведска на стартот од новиот квалификациски циклус за ЕП. Селекцијата на Драган Канатларовски славеше со голот на Иван Николов во седмата минута.

Младите момци прикажаа одлична игра, максимална борбеност и успеаја да стигнат до победа, а потоа во соблекувалната ечеше „Бисер Балкански“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови